Recenzja Walls

14 października 2016 roku odbyła się premiera płyty „Walls”amerykańskiego zespołu rockowego Kings of Leon. Płyta bardzo szybko pojawiła się na pierwszych miejscach list przebojów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Album jest prawdziwą gratką zarówno dla fanów grupy, jak również dla osób, które niekoniecznie są przekonane do brzmienia granego przez Kings of Leon. Album jest doskonale zagraną mieszanką utworów granych przez zespół kilka lat temu, jak również tych, które gra obecnie.

Płyta składa się z 10 utworów, niemal połowę z nich fani Kings of Leon mieli okazję poznać jeszcze przed jej oficjalną premierą. Płytę otwiera singiel „Waste A Moment”, którego można było posłuchać już miesiąc wcześniej, czyli we wrześniu. Melodyjny i nośny z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom rocka. Tytułowy utwór „Walls” rozwija się bardzo powoli. Jest więc spokojny i subtelny. Fanom może w nim brakować jednak punktu, w którym da się zauważyć zdecydowana zmiana melodii. „Around The World”, które także fani mogli poznać jeszcze zanim płyta ukazała się w sprzedaży to powrót do melodyjności. Wyraźnie dają się w utworze wyczuć gorące, karaibskie rytmy.

Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie są zwiewne, radosne, ale jednocześnie da się w nich zauważyć lekko balladowy nastrój. Świetnie nadają się więc do słuchania w gorące letnie wieczory.
Na najnowszej płycie fanom Kings of Leon może trochę brakować typowo rockowych akcentów. Na pewno jednak jest to album godny uwagi.

Kings of Leon jest obecny na scenie muzycznej od kilku już lat. Płyta jest więc bardzo wysmakowana i zdecydowanie bardzo odważna. W sumie fani otrzymali do rąk album z dobrą, a nawet bardzo dobrą, pop rockową muzyką. Na pewno więc nie będą zawiedzeni najnowszym albumem, który wydał Kings of Leon.

Album odniósł ogromny sukces. Utworów, które znalazły się na płycie można posłuchać w wielu stacjach radiowych, także polskich. 2 czerwca Kings of Leon wystąpił na Orange Warsaw Festival 2017. Grupa zagrała także kilka utworów, które znalazły się w albumie „Walls”.