Ciekawostki

Kings of Leon jest obecny na scenie muzycznej niemal 15 lat. „Use Somebody”, „Wait For Me”, „Sex On Fire” to kilka najbardziej rozpoznawalnych piosenek zespołu. Są zespołem niezwykle ekscytującym, który ma miliony fanów na całym świecie. Trzech braci, którzy tworzą zespół urodziło się w stanie Tenneesse, dwóch (jeden z braci i kuzyn) urodziło się w Oklahomie. Bracia wyrastali w rodzinie zielonoświatkowców, na ich późniejsze życie religia ta wywarła bardzo duży wpływ. Rockowe brzmienie poznali w roku 1997. Z rodzinnego domu (ojciec był pastorem) wynieśli przekonanie, że rock jest dziełem Szatana. Odważyli się grać rocka dopiero po tym, jak ich ojciec przestał być pastorem, a rodzice się rozstali.

W 2011 roku fanów zespołu zelektryzowała wiadomość, że Caleb Followill, wokalista grupy, trafił na odwyk. Alkoholizm Caleba stał się przyczyną przerwania trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Na koncercie w Dallas Caleb miał zaśpiewać jeszcze trzy piosenki, ale nie był w stanie. Koncert został więc przerwany. W mediach pojawiły się doniesienia, że Caleb ma problemy nie tylko z alkoholem. W prasie pojawiły się sugestie, iż jest ona także uzależniony od adderallu – leku, który jest podawany osobom chorym na AIDS. Podobno bez wypicia kilku butelek alkoholu i jednoczesnego zażycia kilku tabletem adderallu nie jest w stanie występować na scenie. Po tym wydarzeniu zespół na pewien czas przestał koncertować. Na odwyk Caleb mimo wszystko się nie zdecydował.

Wszyscy fani znają członów zespołu pod imionami: Caleb, Jared, Nathan, Cameron. Tymczasem ich prawdziwe imiona to: Anthony, Michael, Ivan i Matthew. O muzykach grupy Kings of Kings Stephen C. Mitchell w roku 2011 nakręcił film dokumentalny pod tytułem „Talihina Sky”. S.C. Mitchell w swoim filmie przedstawił nie tylko najnowsze wydarzenia z dziejów zespołu, ale sięgnął także bardzo głęboko w ich przeszłość. Dotarł i zamieścił w swoim dokumencie nigdzie wcześniej nie publikowane materiały zespołu.

Kings of Leon to niezwykle ciekawy zespół rockowy mający wielu fanów na całym świecie. Grupa pięć razy wystąpiła w Polsce.